Ustawy

From Rival Regions Wiki
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page Laws and the translation is 92% complete.

Outdated translations are marked like this.
Other languages:
العربية • ‎azərbaycanca • ‎Čeština • ‎Deutsch • ‎English • ‎Español • ‎français • ‎Հայերեն • ‎Bahasa Indonesia • ‎Italiano • ‎qazaqşa (latın)‎ • ‎Lietuvių • ‎Polski • ‎Português • ‎Português do Brasil • ‎Română • ‎Русский • ‎slovenčina • ‎Shqip • ‎српски / srpski • ‎Türkçe • ‎Українська

Wszystkie decyzje w państwach, autonomiach i regionach , podejmuje się poprzez uchwalenie ustawy w parlamencie. W przypadku Dyktatury, również uchwala się ustawy, jednak w przeciwieństwie do innych form rządu, nie odbywa się głosowanie.

Laws.png

Lista ustaw

Zmiana stopy podatkowej - zmienia opodatkowanie dla wszystkich form wynagrodzenia pieniężnego, dla mieszkańców pracujących w zakładach. Zmiany można dokonać w konkretnym regionie, lub całym państwie. Wszystkie podatki trafiają do budżetu.


Nowy budynek - rozwija budynek w wybranym regionie.


Sprzedaż zasobów - sprzedaż zasobów budżetowych na specjalnym rynku państwowym. Przywódcy/dyktatorzy państw, doradcy i ministrowie gospodarki oraz gubernatorzy autonomii, mogą zakupić je w dowolnej chwili. Wszystkie zasoby, które nie zostaną sprzedane w ciągu 7 dni, powrócą do budżetu.


Wypowiedzenie wojny - rozpoczyna Wojnę lądową przeciwko regionowi innego państwa/regionowi niepodległemu, z którym państwo ma wspólną granicę. Jest możliwość wybrania regionu atakującego. Nie można rozpocząć wojny na żadnym regionie, gdzie obecnie trwa Pucz lub czas pokoju.


Zmień nazwę państwa - zmienia nazwę państwa. Dozwolone są maksymalnie 22 znaki.


Zmień herb państwowy - zmienia logo państwa.


Nowe wybory do parlamentu - rozpoczyna nowe wybory do parlamentu.


Pakt wojskowy - akceptuje/unieważnia pakt wojskowy z innym państwem.


Odwołanie przywódcy - rozpoczyna nowe wybory głowy państwa.


Przyłączenie regionu - rozpoczyna proces przyłączenia regionu. Ta ustawa musi zostać uchwalona przez państwo, które chce przekazać swój region na rzecz innego państwa.


Potwierdzenie przyłączenia regionu - drugi etap przyłączenia regionu. Ustawa ta musi zostać uchwalona przez państwo, które chce przyjąć region od innego państwa. Różnica czasowa między tymi dwoma ustawami nie może wynosić więcej niż 1 godzina. Nie może być uchwalona, jeżeli region bierze obecnie udział w wojnie jako strona atakująca.


Ogłoszenie niepodległości - przyznanie pełnej niepodległości dla dowolnego regionu, z wyjątkiem stolicy.


Praca w regionie bez zamieszkania - ustanawia, czy inni gracze mogą pracować w danym państwie nie będąc mieszkańcem lub nie posiadając pozwolenia na pracę.


Eksploracja surowców - zarządza przeprowadzenie eksploracji danego surowca w wybranym regionie.


Resources exploration: state - conducts resources exploration for the desirable resource type in all regions of the state. Restores to the maximum amount.


Porozumienie migracyjne - akceptuje/unieważnia porozumienie migracyjne.


Podatek rynkowy - ustanawia podatki od transakcji rynkowych.


Podatki od zakładów - ustanawia jaka część ropy lub minerałów wydobytych w zakładach prywatnych trafi do budżetu. Nowe podatki są ustawiane dla wszystkich typów zakładów w każdym regionie państwa. Ministrowie gospodarki mogą ustanowić podatki indywidualnie dla każdego typu zasobu w regionie.


Oczyszczenie zanieczyszczenia radioaktywnego - zarządza usunięcie zanieczyszczenia w wybranym regionie.


Zamknąć/otworzyć granice - otwiera lub zamyka granice państwa.


Zmień taryfę - ustanawia opłatę za podróż, która musi być wpłacona do budżetu państwa przez gracza, który nie jest mieszkańcem. Opłata pobierana jest za każym razem, gdy taki gracz podróżuje do dowolnego regionu w danym państwie.


Utworzenie państwa - tworzy nowe państwo, złożone z jednego regionu.


Przenieś stolicę państwa - przeniesienie stolicy do innego regionu. Ustawa ta może być uchwalona raz na 5 dni.


Status dowódcy - nadaje status dowódcy dla głowy państwa.


Rozmiar parlamentu - zmienia ilość miejsc w parlamencie. Dostępne warianty to: 60, 80, 100, 150, 200, 300.


Zameldowanie - określa czy zameldowanie w danym państwie będzie przyznawane przez przywódcę, zamiast swobodnego dostępu do zameldowania (co jest domyślnym ustawieniem).


Deklaracja wojny morskiej - rozpoczyna Wojnę morską. Odległość między regionem atakującym i broniącym się nie może być większa niż 1000 km i oba regiony muszą mieć dostęp do morza. Nie można rozpocząć wojny w żadnym regionie, gdzie trwa Pucz lub czas pokoju.


Deklaracja wojny kosmicznej - rozpoczyna wojnę kosmiczną, atakując jeden z regionów księżyca. Region atakujący musi posiadać wysoki poziom Portu kosmicznego.


Proklamacja dyktatury - przekształca formę rządu w danym państwie w dyktaturę, z obecnym przywódcą na czele. Do uchwalenia tej ustawy wymagane jest minimum 80% głosów Za. Ustawa ta może być uchwalona 31 dni po utworzeniu państwa.


System partii dominującej - przekształca formę rządu w danym państwie na system partii dominujące. Do uchwalenia tej ustawy wymagane jest minimum 80% głosów Za. Ustawa ta może być uchwalona 31 dni po utworzeniu państwa.


Zarządzanie autonomiami - akceptuje/unieważnia status autonomii w danym regionie.


Eksploracja głębinowa - zarządza eksplorację głębinową dla danego surowca w wybranym regionie.


Przekazanie budżetu - przekazuje zasoby/pieniądze z budżetu państwowego do innego państwa lub autonomii.


Wybierz gubernatora autonomii - wyznacza gracza z poziomem 40 lub wyższym, zamieszkującego w autonomii, na stanowisko Gubernatora autonomii.


Dołącz do autonomii - przyłącza wybrany region do autonomii, czyniąc tę autonomię większą. Region i centrum autonomii muszą mieć wspólną granicę lub znajdować się w odległości nie większej niż 500 km.


Parliamentary term - changes parliamentary term. Default (short) is 5 days, long term is 10 days. Available for states that are older than 31 days.