Kanunlar

From Rival Regions Wiki
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page Laws and the translation is 100% complete.

Other languages:
العربية • ‎azərbaycanca • ‎Čeština • ‎Deutsch • ‎English • ‎Español • ‎français • ‎Հայերեն • ‎Bahasa Indonesia • ‎Italiano • ‎qazaqşa (latın)‎ • ‎Lietuvių • ‎Polski • ‎Português • ‎Português do Brasil • ‎Română • ‎Русский • ‎slovenčina • ‎Shqip • ‎српски / srpski • ‎Türkçe • ‎Українська

Devletler, özerkler ve bölgeler tüm kararları Meclisten geçirirek karar verir. Diktatörlükte kanunlar kullanılır ancak, diktatörler diğer hükümet formlarının aksine, onların oylaması yoktur. Yani diktatörülükte sadece diktatör oy kullanır diğer hükümet üyeleri söz sahibi olamaz.

Laws tr.png

Yasalar Listesi

Vergi Oranı Değiştirme - özel ve bölgesel Fabrikalar vatandaşların para ücretlerin tüm formları için vergilendirme ayarlar. Tam bölgeyi veya devleti belirtebilirsiniz. Tüm vergiler Bütçeye gider.


Yeni Bina -Seçilen Bölgelerde Bina seviyesi yükseltilebilir.


Kaynakları Satmak - Bütçedeki kaynakları özel devlet pazarında satar.Diğer devletlerinLiderleri/diktatörleri ve özerk bölge valileri onları istedikleri zaman satın alabilir. 7 Gün içinde satılamayan tüm kaynaklar devlet bütçesine geri döner.


Savaş Bildirgesi - ortak sınırız olan diğer devlet/bağımsız bölge bölgesine, savaş başlatır. Saldırıyı hangi, bölgeden başlatacağınızı seçebilirsiniz. Aktif bir Darbe veya Barış Zamanı olan herhangi bir bölgede savaş başlatamazsınız.


Devlet Adını Değiştirme - Devletin adını değiştirir, 22 sembole kadar izin verir.


Devlet Bayrağını Değiştirme - Devletin bayrağını değiştirir.


Yeni Seçim ilan etme - Yeni Meclis seçimleri başlatır.


İttifak Kur - Başka bir devletle olan Askeri Anlaşmayı kabul/iptal eder.


Lideri İndir - Yeni Devlet Lideri seçimleri başlatır.


Bölge Konsolidasyonu - bölge konsolidasyonu başlatır. Bu yasa devletin olan bölgeyi başka bir devlete transfer etme yasasıdır. Devretmek istediği bölge devredeceği devlet tarafından kabul edilmelidir.


Bölge Konsolidasyon onayı - bölge konsolidasyonu'nun ikinci bölümüdür. Bu yasa bölgeyi devretmek istediğiniz devlet tarafından kabul edilmelidir ve bu iki yasa arasında 1 saatten fazla zaman farkı olmamalıdır. Eğer bölge o anda saldıran bir bölge ise bölge devredilemez.


Bağımsızlık İlan et - Devlet başkenti dışındaki herhangi bir bölgeye tam bağımsızlık verir. Bölgedeki tüm aktif darbeleri / devrimleri durdurur.


Yerleşim hakkı olmadan bir bölgede çalışmak - İş izni veya ikamet almadan diğer oyuncuların sizin devletinizde çalışabilmesine olanak sağlayan kanun tasarısıdır.


Kaynak keşfi - İstenen bölge için istenen miktarda kaynak araştırması yapar.


Kaynak keşfi: devlet - Devletin tüm bölgelerinde istenen kaynak türü için kaynak araştırması yapar. Maksimum miktarda geri yükler.


Göçmenlik Anlaşması - göç anlaşmasını kabul/iptal eder.


Satış Vergileri -Market satışlarından alınan vergiyi ayarlar.


Fabrika çıkış vergisi - Özel fabrikalarda çalışırken elde edilecek ve gidecek olan bütçeyi ayarlar. Ayarlanan vergiler devletin her bölgesi ve her fabrikasında uygulanır. Ekonomi Bakanları her bölge için ayrı ayrı vergi ayarlayabilir.


Radyoaktif kirlilik temizlemesi - bölgedeki PRadyasyonu temizler.


Sınırlar kapalı/açık - sınırları açar/kapar. Herkes iş izni almadan ülkeye girebilir/giremez.


Seyehat ücreti değiştirme - Seyehat ücretini belirler, Ülkendeki bir bölgeye gelecek oyuncuların eğer seyehat edecekleri bölgede ikametleri yoksa, gelirken belirlenen miktarda parayı devlet Bütçesine ödeyeceklerdir.


Ülke kur - sadece bir bölgeye dayalı bir devlet oluşturur.


Ülke başkentini taşı - İstenen bölgeye devlet başkentini değiştirir. Bu yasa 5 günde bir geçirilebilir.


Komutan durumu - devlet Liderine komutan ünvanı atar.


Parlamento/Meclis boyutu - Meclisdeki koltuk sayısını artırır. Sayılar: 60, 80, 100, 150.


İkamet devletteki İkamet isteklerini liderin mi kabul edeceğini ya da onaylanmadan mı verileceğini belirler.


Deniz savaşı bildirgesi - Deniz savaşı başlatır. Saldıran ve savunma bölgeler 1000 km den fazla olmamalıdır. her iki bölgenin de denize sınırı olmalı. Aktif bir Darbe veya Barış Zamanı olan herhangi bir bölgede savaş başlatamazsınız.


Uzay savaş beyanı - uzay savaşı başlatır, bu aydan bir bölgeye saldırmak demek. Saldırı bölgesinin Uzay istasyonu seviyesi yüksek olmalıdır.


Diktatörlük ilanı - mevcut Hükümet şeklinini Diktatörlüğe çevirir. İlk diktatör Mevcut devlet lideri olur. Diktatörlük yasasını geçirmek için %80 kabul oy oranına ihtiyacınız vardır.Bu yasa sadece devlet kurulduktan 31 gün sonra geçirilebilir.


Baskın-parti - mevcut hükümet şeklini Baskın-parti şekline dönüştürür. Bu yasayı geçirebilmek için %80 kabul oy oranına ihtiyacınız var.Bu kanun sadece devlet kurulduktan 31 gün sonra oluşturulabilir.


Özerklik Yönetimi - Devlet bölgesinde özerklik statüsünü iptal eder/onaylar.


Derin Keşif - seçilen bölgede istenen kaynağın derin kaynak keşfini yapar.


Bütçe Transferi - başka bir devlete veya özerk bölgeye devlet bütçesi gönderir.


Özerk Vali İlanı - seviye 40 ve üstü olan bir oyuncuyu seçilen özerkliğe vali olarak atar.


Bölgeye ekle - Bir bölgeyi Başka bir özerkliğe bağlar, Bu özerkliği büyültür. Bölge ve Özerklik merkezi komşu bölgeler yada 500 km'den yakın olmalıdır.


Meclis dönemi - Meclis dönemi süresini değiştirir. Varsayılan (kısa) 5 gündür, uzun dönem ise 10 gündür. 31 Günden daha uzun süre var olmuş devletler için bu kanunu geçirebilmek mümkündür.