Kombësia

From Rival Regions Wiki
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page Nation and the translation is 71% complete.

Outdated translations are marked like this.
Other languages:
العربية • ‎azərbaycanca • ‎bosanski • ‎Čeština • ‎Deutsch • ‎Ελληνικά • ‎English • ‎Español • ‎suomi • ‎français • ‎furlan • ‎हिन्दी • ‎Հայերեն • ‎Bahasa Indonesia • ‎Italiano • ‎qazaqşa (latın)‎ • ‎Ligure • ‎Nederlands • ‎Polski • ‎Português • ‎Português do Brasil • ‎Română • ‎Русский • ‎slovenčina • ‎slovenščina • ‎Shqip • ‎српски / srpski • ‎svenska • ‎Türkçe • ‎Українська • ‎vèneto • ‎中文

Ka 2 lloje kombesh në Rival Regions: origjinali (i shfaqur në ngjyrë jeshile) dhe kombi i shaqur.

Kombi origjinal mundëson bonuse në luftra dhe në punë.

Kombi i shfaqur shërben vetëm për një luajtje roli dhe mund të ndryshohet në çdo kohë.

Nga fillimi kombi jot origjinal ishte i zbuluar bazuar në adresën tënde IP. Ai sistem ndonjëherë bën gabime, ose ti thjesht jeton në një shtet tjetër.

Ti mund të nryshosh kombësinë origjinale. Ti mund ta bësh vetëm një herë në çdo kohë. Ti gjithashtu mund ta ndryshosh në ditë të veçanta, zakonisht një herë në muaj (ti do të shikosh një njoftim në artikuj).

= Dëmi bonus

Kombi jot origjinal do të përcaktojë një listë të rajoneve ku ti do të kesh një dëm bonus duke luftuar në luftra për ata. Shiko formulën e dëmit për më shumë informacion.