Vojny

From Rival Regions Wiki
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page Wars and the translation is 92% complete.

Outdated translations are marked like this.
Other languages:
العربية • ‎azərbaycanca • ‎Български • ‎bosanski • ‎Čeština • ‎Deutsch • ‎English • ‎Español • ‎français • ‎Հայերեն • ‎Italiano • ‎Lietuvių • ‎Nederlands • ‎Polski • ‎Português • ‎Português do Brasil • ‎Română • ‎Русский • ‎slovenčina • ‎Shqip • ‎српски / srpski • ‎Türkçe • ‎Українська

Vojna v Rival Regions je konflikt medzi štátmi alebo nezávislými regiónmi s cieľom získať nezávislosť alebo získať región pre útočiaci štát.

Ak chcete vyhlásiť vojnu musíte presadiť zákon v parlamente, ktorý by mal byť ohlasovaný v jeho prospech. Vojna začne v okamihu prijatia zákona. Vodce alebolíder so statusom veliteľa môže tieto zákony prijať okamžite. Existujú rôzne typy vojen: pozemné vojny, revolúcie, prevraty, námorné vojny a vesmírne vojny. Každá vojna trvá 24 hodín.

Ak chcete rýchlejšie získavať úrovne, udeľovať väčšie škody a nepoužívať energetické nápoje, mali by ste posielať vojakov do vojen alebo trénovať každú hodinu a môžete obdržať medailu za vojnovú aktivitu! Ak máte premium účet, môžete zvoliť automatický režim bez energetických nápojov,budete automaticky posielať jednotky každú hodinu a to vám ušetrí energiu.

Stránka vojny

Zoznam všetkých aktívnych vojen nájdete na stránke Vojny. Tu môžte vidieť najbližšiu vojnu pri vašom regióne (alebo kde sa nachádzate) alebo vašu poslednú vojnu (ak ste dali nejaké poškodenie v akejkoľvek vojne) na karte Prehľad/Domov. Môžete si taktiež všimnúť prioritnú vojnu vybranej vašom vodcom v jeho rozkazoch v dolnej časti obrazovky.

Ak chcete otvoriť otvoriť stránku vojny stačí kliknúť na body vojnového poškodenia alebo tlačidlo Bojovať.

Taktiež môžete vidieť v hlavičke akejkoľvek vojenské stránky, hráča s najväčším poškodením v tejto voje, čas do konca a poškodenie za sekundu, čo môže ukázať dôležitosť vojny. Aktívna vojna s najvyšším poškodením za sekundu sa ukáže na karte Domov (po úrovni 60). Vľavo uvidíte útočiaci región a jeho poškodenie, vpravo - brániaci región. Ikona vavrínoveho vencu ukazuje ktorá strana je zatiaľ víťazná: strana s najvyšším poškodením. V strede nájdete odkaz na komentáre a jeho počet s vojnovým poškodením: rozdiel medzi obrannou a útočiacou stranou. Vojnu vyhraje strana, ktorá dala viac poškodenia.

Vo všetkých vojnách sú hráči posudzovaní podľa škody na každej strane: posielaním vojakov na stranu, za ktorú utratíte energiu. Vaše škody budú pridané k poškodeniu ostatných hráčov.

Ak sa chcete zapojiť do vojny kliknite na jednu z dvoch strán použitím tlačítka "Presunúť sa sem/Poslať jednotky". Potom si vyberte vojakov, ktorých chcete poslať.

Ak sa chcete zapojiť do vojny, mali by ste sa nachádzať v útočnom alebo obrannom regióne alebo v akomkoľvek regióne štátu s vojenskou dohodu. Ak sú tieto podmienky splnené, bude vyzvaní aby ste cestovali do príslušnej obalsti. Rada: požiadajte o pracovné povolenie - to vám umožní cestu.

Wars2.png

Rôzne typy zbraní majú odlišné náklady energie. Pre rôzne typy vojen, budete potrebovať vhodné zbrane (viac informácií o zbraniach nájdete na sklade). Čím viac vojakov chcete poslať, tím viac energie budete potrebovať. Ste obmedzení počtom energie. Rada: čím vyššiu vytrvalosť máte, tím viac môžete poslať vojakov.

Vaše poškodenie sa znižuje vzdialenosťou medzi vaším regiónom a oblasťou pre ktorú bojujete. Podrobnosti nájdete v časti vzorec poškodenia.

Typy vojen

Pozemná vojna

pozemne vojny môžu byť spustené medzi dvoma susediacimi regiónmi. V prípade že útočiaca strana vyhráva, obranci sa stávajú súčasťou útočného štátu a zároveň stratia polovicu svojich budov. Ak obranná strana zvíťazi nič sa nestane.

Dictatorship/monarchy/one-party state will become Presidential republic in case its capital was captured in ground/troopers war.

Budovy ako raketové systémy a letiská sú v tomto typu vojny veľmi dôležité. Ďalšie informácie nájdete v časti vzorec poškodenia.

Regionálne odmeny

Ak útočiaci štát vyhraje vojnu, dostane polovicu nákladov stratených budov do svojej pokladnice. Množstvo týchto zdrojov nájdete na stránke regiónu (podržte kurzor myši nad počiatočným počtom škôd). To platí i pre vojny vojakov.

Revolúcia

Revolúcia je vojna s cieľom získať nezávislosť.

V regióne sa môže začať raz za 5 dní. Cena revolúcie -
75G pre každého z troch účastníkov, ktorí sú potrební pre zahájenie revolúcie. Revolúciu môžte začať na karte Vojny.
V prípade úspešnej revolúcie obdržia traja účastníci medaile. Ak sa chcete účastniť revolúcie na niektorej strane, mali by ste sa nachádzať v regióne revolúcie.  Vojenské dohody tu nefungujú.

Successful revolution in any region will also transfer the state's form of government to the Parliamentary/Presidential republic.

Úspešná revolúcia v akomkoľvek regióne zmení formu vlády na parlamentnú/prezidentskú republiku.

Prevrat

Prevraty môžu byť spustené len nerozvinutých regiónoch ľubovoľného štátu s cieľom získať nezávislosť. Na rozdiel od revolúcie sa nepotrebujete nachádzať na mieste prevratu, aby ste sa mohli účastniť na strane prevratu.

V prípade výhry už regióne nebude súčasťou štátu, regionálne budovy nestratia svoju úroveň (na rozdiel od iných vojen), forma vlády sa nezmení.

Môžete zahájiť prevrat na stránke ktoréhokoľvek nevyvinutého regiónu.

Rovnako v revolúcii potrebujete troch účastníkov aby ste začali prevrat.

Každý hráč sa môže účastniť útočiacej strany len jeden krát v aktívnom prevrate hneď. Pre obrancov taký limit nie je.

Ak sa chcete účastniť prevratu na Zemi, musíte sa nachádzať za Zemi. Ak sa chcete zúčastniť prevratu na Mesiaci, musíte sa nachádzať na Mesiaci.

Všetci hráči ktorí udelili dostatočné poškodenie (viac ako 5.000.000 poškodenia) pre útočiacu stranu dostanú v regióne rezidenciu. V takomto prípade nemôžu meniť svoju rezidenciu po dobu 5 dní.

Ak sa chcete účastniť v prevrate na strane obrannej strany, mali by ste byť v regiónu prevratu, vojenské dohody tu nefungujú.

Rovnako ako u iných typov vojen dochádza k zníženiu škody kvôli vzdialenosti medzi vaším regiónom a regiónom prevratu. Ak sa chcete pridať na útočnú stranu, mali by ste sa nachádzať v regióne alebo blízko neho, a tak posielať vojakov bez penalizácii.

Námorná vojna

Pre zahájenie vojny na mesiaci by mal mať každý región prístup k mori. Vzdialenosť medzi týmito dvoma región nesmie byť väčšia ako 1000 km.

Vyhraje strana s najväčším poškodením.

Námorný prístav je v tomto type vojny veľmi dôležitý. Na Mesiaci nemôžte začať námornú vojnu.

Vojaci

Jednotky vojakov začínajú automaticky ak útočiaca strana vyhraje v námornej vojne. V prípade že útočiaca strana vyhráva, obranca sa stane súčasťou útočného štátu a zároveň stratí polovicu úrovni budov.

Vesmírna vojna

Vesmírna vojna je jediný spôsob, ako môže štát na Zemi kolonizovať región na Mesiaci. Každý hráč sa môže zúčastniť akéjkoľvek vesmírnej vojny bez obmedzení. Rovnako ako u ostatných vojen, v prípade že útočiaca strana vyhraje stane sa obranca súčasťou útočiaceho štátu a stratí polovicu úrovní budovy.

Hlavné mesto vášho štátu nemôžte preniesť z Mesiaca na Zem a naopak.

Ak štát stratí svoj posledný región na Zem a všetko čo mu ostalo sú Mesačné kolónie, tak štát sa rozdelí.

Vesmírne vojny môžete zahájiť z 20 najlepších regiónov na Zemi s najlepšími vesmírnymi stanicami.

Vojenský výcvik

Okrem vojen, kde sú ohrozené regióny, dochádza taktiež k cvičným vojnám: v každom regióne sa môžte účastniť akejkoľvek vojny, rovnako ako v skutočných vojnách.

Automatický režim

Jednotky môžete posielať do vojen automaticky: vyberte správny počet zbraní, ktoré chcete poslať, a kliknite na Auto alebo bez energetických nápojov. Ak kliknete na Auto s energetickými nápojmi, tak každých 10 minút stratíte energii. Ak kliknete na tlačidloAuto bez energetických nápojov, tak pošlete jednotky každú hodinu, bez toho aby ste stratili energetické nápoje.

Automatický režim je k dispozícii len pre prémium účty. Po zapnutí automatického režimu tom môžte kedykoľvek zastaviť.

Zatiaľčo Auto s energetickými nápoji je zapnuté, tak nemôžete zároveň používať režim automatickej práce. Môžete však použiť automatický režim práce s Automaticky bez energetických nápojov.