Savaşlar

From Rival Regions Wiki
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page Wars and the translation is 100% complete.

Other languages:
العربية • ‎azərbaycanca • ‎Български • ‎bosanski • ‎Čeština • ‎Deutsch • ‎English • ‎Español • ‎français • ‎Հայերեն • ‎Italiano • ‎qazaqşa (latın)‎ • ‎Lietuvių • ‎Nederlands • ‎Polski • ‎Português • ‎Português do Brasil • ‎Română • ‎Русский • ‎slovenčina • ‎Shqip • ‎српски / srpski • ‎Türkçe • ‎Українська

Savaş Rival Regions'da devletler veya bağımsız bölgeler arasındaki ve bağımsızlık kazanma veya devletlerin bölgeyi ele geçirme isteği doğrultusunda yapılan çatışmadır.

Bir savaş çıkartmak için Meclis'ten kanun geçirmeli ve bu kanunun da kabul edilebilmesi için kanun lehine oy toplamalısınız. Savaş, kanun kabul edildiği anda başlayacaktır.Diktatörler ve komutan statüsündeki liderler anında bu yasaları geçirebilir. Farklı savaş tipleri vardır: toprak savaşları, devrimler, darbeler, deniz savaşları, hava savaşları ve asker savaşları. Bu savaşlar 24 saat sürer.

Daha hızlı tecrübe puanı kazanmak istiyorsanız, daha çok hasar verin ve enerji içeceklerinizi harcamayın. Savaş madalyası almak için askerlerinizi her saat başı antrenman savaşına göndermelisinz. Eğer bir Premium Hesap'ınız varsa her saat bir kez seçeneğini seçebilirsiniz, askerlerini bunu yaparak her saat başı otomatik olarak savaşa göndereceksin.

Savaş sayfası

Bütün aktif savaşları Savaş sekmesinden bulabilirsin. Bölgenize en yakın ve son savaşları görebilirsiniz (eğer herhangi bir aktif savaşa katılmadıysan hasar vermediysen) ana sayfada. Ayrıca öncelikli savaşı fark edebilirsiniz, ekranın alt tarafında devlet liderinizin emirlerini görebilirsiniz.

Savaş sayfasını açmak için savaş hasar puanına veya Savaş düğmesine tıklayın.

Herhangi bir savaş sayfasının başlığında türünü görebilirsiniz, bu savaşta en yüksek hasarı olan oyuncu, savaş durumu (bitiş zamanı) ve saniyede hasar, bu savaşın önemini gösterebilir. Saniyede en yüksek hasar ile aktif savaş (seviye 60'dan sonra) ana sekmesinde gösterilecektir. Sol tarafta, sağ savunma bölgesine saldıran bir bölge ve hasarı göreceksiniz. Defne çelengi simgesi şu anda hangi tarafın kazandığını gösterir: en yüksek hasara sahip taraf. Merkezde yorumlara ve sayımına ve savaş hasar noktalarına bir bağlantı bulacaksınız: savunma ve saldıran taraflar arasındaki fark. Savaşın hücum ederek kazanılması için bu sayı 0'dan düşük olmalıdır.

Bütün savaş türlerinde iki tarafında savaş puanları oyuncuların tepesinde toplanır: seçtiğiniz tarafa [Energy/tr|Enerji] içeceği harcayarak asker gönderebilirsin. Katkıda bulunduğun hasar puanı diğer oyuncuların hasar puanına eklenecektir.

Eğer bir savaşa katılmak istiyorsanız seçtiğiniz tarafın altındaki ordu gönder butonuna tıklamalısınız.Daha sonra göndermek istediğiniz asker tipini seçin.

Savaşa katılmak için saldırı veya savunma bölgesinde veya devletlerin herhangi bir bölgesinde yer almalısın, yada askeri anlaşmanızın olduğu bir devletin bölgesinde olmalısınız. Bu koşullar olmadığı takdirde bölgeye seyehat etmeniz gerekir.

War2 tr.png

Silahların farklı Enerji maliyeti ve hasarı vardır. Savaş tipleri için farklı silahlara ihtiyacınız olacaktır (silahlar hakkında daha fazla bilgi için Depoya bakınız). Daha fazla asker göndermek için daha fazla enerji lazım olacaktır. Enerji puanınız sınırlıdır.

Bölgeniz ve savaşmak istediğiniz bölge arasındaki uzaklık hasar puanınızı azaltacaktır. Detaylar için Hasar Formulü ne bakınız.

Savaş tipleri

Kara savaşı

Kara savaşı iki komşu bölgeler arasında başlatılır. Saldırı yapan tarafın kazanması durumunda savunulan bölge saldıran devletin bir parçası olur, ayrıca bina seviyelerinin yarısı düşecektir.Eğer defanstaki taraf kazanırsa hiçbir şey olmayacaktır.

Diktatörlük/monarşi/tek parti devleti, başkentinin toprak/asker savaşında yakalanması durumunda Başkanlık Cumhuriyeti haline gelecektir.

Füze sistemi ve hava alanı gibi binalar bu savaşlarda çok önemlidir.Daha fazla bilgi için Hasar Formulüne bakınız.

Bölge Primi

Eğer saldıran devlet savaşı kazanırsa hazinedeki kayıp binaların maliyetinin yarısı kadarını alır(Konut Fonu binası hariç). Bu kaynakların tutarını bölge sayfasında bulabilirsiniz.(Farenizi Başlangıç savunması hasar numarası üzerine getirin).Asker savaşları için de geçerlidir.

Devrim

Devrim bağımsızlık için yapılan bir savaştır.Devrim savaşını bölgede her 5 günde bir başlatabilirsin. Devrim savaşı bedeli - 3 Katılımcınında bu savaşa katılması gerekir ve 3 kişi, kişi başı başı 75 G ödemesi gerekir.Savaşlar sekmesinden devrim başlatabilirsiniz.Devrim'in başarılı olması durumunda 3 katılımcının tamamı bir madalya kazanacak.Herhangi bir devrim savaşında yer almak istiyorsanız devrimin olduğu bölgede bulunmalısınız,Askeri anlaşmalar burada işe yaramaz.

Herhangi bir bölgedeki başarılı devrim aynı zamanda devletin hükümet şeklini Parlamento / Başkanlık Cumhuriyeti ne devredecek.

Herhangi bir bölgede başarılı olan devrim ayrıca devletin Hükümet Biçimini Parlamenter yada Başkanlık sistemine çevirecektir.

Darbe

Darbe svaşı yanlızca Geri kalmış herhangi bir bölgede bölgeyi bağımsız yapmak hedefiyle başlatılır.Devrim savaşının aksine Darbe savaşlarında darbe yapılan bölgede bulunmanız gerekmez eğer atak yapan taraftaysanız(Savunma tarafında bölgeye gitmeniz gerekir)

Kazanma durumunda bölge bir devletin parçası olmayacaktır, Binalar seviyelerini kaybetmecektir (diğer savaş türleri aksine), Hükümet şekli değişmeyecektir.

Bir geri kalmış bölgede darbe başlatabilirsin.

Devrimde olduğu gibi darbe başlatmak içinde 3 katılımcıya ihtiyacın var.

Her oyuncu darbede saldırı veya savunma tarafında yer alabilir. Savunma tarafında bir sınır yoktur.

Ay'daki darbede yer almak için ay'da yerleşmiş olmalısın, ay'da olmak için ay'a yerleşmen gerekir.

Başarılı bir darbe sonrasında katılımcılar 3 madalya alacaktır.Yeterli hasar puanına ulaşanlar (5.000.000 hasar puanı) saldırı tarafında bu bölgede ikamet alacaktır. Bu durumda katılımcılar ikametlerini sadece 5 gün sonra değiştirebilir.

Darbede savunma tarafında yer almak istiyorsan darbe yapılan bölgede yerleşmiş olman lazım, askeri anlaşmalar da bu işe yaramaz.

Diğer savaş tiplerinde olduğu gibi darbe bölgesi ne senin bölgen arasındaki fark hasar puanını azaltacaktır. Eğer darbede saldıran tarafta başarılı olmak istiyorsanız darbe bölgesine yakın bölgelerde olmalı ve askerlerini göndermelisin.

Bir Deniz savaşına başlamak için her bölgenin deniz geçiş izni olmalıdır. Bu iki bölge arasındaki mesafe 1000 km'den fazla olmamalıdır.

Saldıran taraf kazandığı takdirde asker savaşları başlyacaktır.

Deniz limanı binası bu savaş tipi için çok önemlidir. Ay'da deniz savaşı başlatamazsın.

Askerler Savaşı

Askerler savaşı otomatik olarak başlayacaktır eğer ki saldıran taraf Hava savaşını veya Deniz savaşlarını kazandıysa. Saldıran tarafın bu savaşı kazanması durumunda savunma tarafı saldıran devletin bir parçası halina gelecektir, bu savaşta binalar seviyelerinin yarısını kaybeder

Uzay Savaşı

Uzay savaşı ay'da koloni bir devlet kurmak için tek yoldur. Her oyuncu herhangi bir sınır olmadan uzay savaşına katılabilir. Tıpkı toprak savaşı gibi, Saldıran tarafın kazanması durumunda savuna tarafı saldıran tarafın bir parçası haline gelecektir, bu savaşta binalar seviyelerinin yarısını kaybedecektir.

Devlet in başkentini bu savaşta dünyadan ay'a taşıyamazsın.

Eğer devlet dünyadaki son bölgesini kaybeder ise Ay'daki kolonisi de yok olacaktır.

Uzay savaşını dünyadaki en iyi 20 Uzay limanı binası olan bölgeler başlatabilir.

Askeri eğitim

Savaşlarda yanısıra, tehlikede olan bölgelerde, Eğitim savaşları vardır: Herhangi bir bölgede herkes bu savaşlarda yer alabilir, gerçek olanlar gibi.

Otomatik mod

Askerlerini otomatik olarak gönderebiliyordun: silah sayısını seç ve Otomatik olarak yada Enerji kullanmadan eğer Enerjiyle otomatik tıklarsan otomatik olarak enerji kullanacaksın (her 10 dakikada, daha sık değil) ve askerlerini gönder. Eğer Otomatik vur enerji kullanmadan a tıklarsan askerlerini her bir saatte gönderebileceksin ve enerji kullanmayakcasın.

Otomatik modlar sadece Premium hesaplar etkinleştirebilir. Otomatik modu etkinleştirdikten sonra herhangi bir zamanda durdurmak mümkün olacaktır.

Enerji içeceği ile otomatik mod ile fabrikalarda çalışma yapamazsın. Enerji içeceği kullanmadan otomatik mod ile fabrikalarda çalışabilirsin.