Wojny

From Rival Regions Wiki
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page Wars and the translation is 100% complete.

Other languages:
العربية • ‎azərbaycanca • ‎Български • ‎bosanski • ‎Čeština • ‎Deutsch • ‎Ελληνικά • ‎English • ‎Español • ‎français • ‎Հայերեն • ‎Bahasa Indonesia • ‎Italiano • ‎qazaqşa (latın)‎ • ‎Lietuvių • ‎Nederlands • ‎Polski • ‎Português • ‎Português do Brasil • ‎Română • ‎Русский • ‎slovenčina • ‎Shqip • ‎српски / srpski • ‎Türkçe • ‎Українська

Wojna w Rival Regions to konflikt pomiędzy państwami lub niezależnymi regionami, który ma na celu uzyskanie niepodległości, lub zajęcie regionu przez atakującego.

Aby rozpocząć wojnę, należy stworzyć odpowiedni projekt ustawy w parlamencie, który musi zostać przegłosowany. Wojna rozpocznie się z chwilą uchwalenia ustawy. Dyktatorzy i Przywódcy ze statusem dowódcy mogą przyjąć taką ustawę natychmiastowo. Są różne rodzaje wojny: wojny lądowe, powstania, pucze, wojny morskie. Każda wojna trwa 24 godziny.

Aby szybciej osiągnąć wyższe poziomy, zadawać dużo więcej obrażeń i nie zużywać Grzańców, powinieneś wysyłać wojsko na Wojnę lub Manewry wojskowe co godzinę, otrzymując tym samym Medal udziału w wojnie. Jeżeli posiadasz Konto Premium, możesz włączyć tryb Automatyczny: raz na godzinę, aby automatycznie wysyłać wojska.

Ekran wojny

W zakładce Wojny możesz znaleźć listę wszystkich toczących się obecnie wojen. Aby zobaczyć jaka wojna toczy się najbliżej twojego regionu lub twoją ostatnią wojnę (jeżeli zadałeś obrażenia w którejś z aktywnych wojen), przejdź do zakładki Przegląd. W dolnej części ekranu możesz sprawdzić priorytetową wojnę, wskazaną w rozkazach przez głowę państwa.

Aby otworzyć ekran wojny, kliknij na obrażenia lub przycisk Walcz.

W nagłówku możesz sprawdzić rodzaj wojny, gracza z najwyższymi obrażeniami, czas zakończenia wojny i ilość obrażeń zadawanych na sekundę, co może być przydatne w określeniu jak znacząca jest dana wojna. Jeżeli osiągnąłeś poziom 60, aktywna wojna z największymi obrażeniami na sekundę będzie wyświetlana w zakładce Przegląd. Po lewej stronie znajduje się region atakujący i jego zadane obrażenia, zaś po prawej stronie widać broniący się region. Ikona wieńca laurowego wskazuje stronę, która obecnie wygrywa, czyli stronę, która zadała najwięcej obrażeń. Na środku widoczna jest ilość i link do komentarzy oraz punkty obrażeń, czyli różnica między obrażeniami strony broniącej się i strony atakującej. Aby wojnę wygrała strona atakująca, ta wartość musi być mniejsza niż 0.

We wszystkich wojnach punkty obrażeń są zdobywane przez graczy: gracz wysyła wojska dla strony, którą chce wesprzeć, jednocześnie zużywając swoją energię. Zadane przez niego obrażenia zostaną zsumowane z obrażeniami innych graczy.

Jeżeli chcesz wziąć udział w wojnie, powinieneś kliknąć przycisk Wyślij wojsko dla strony, którą chcesz wesprzeć. Następnie należy wybrać rodzaj wojsk, które chcesz wysłać.

Aby wziąć udział w wojnie, powinieneś znajdować się w regionie atakującym lub broniącym się, w dowolnym regionie państw, które biorą w niej udział lub w państwie, z którym twój kraj ma podpisany pakt wojskowy.

Wars2.png

W zależności od rodzaju broni, ilość wymaganej energii i obrażenia różnią się. Broń potrzebna do udziału w wojnie różni się w zależności od rodzaju wojny (więcej informacji znajdziesz tutaj). Im więcej wojsk chcesz wysłać, tym większa ilość energii zostanie zużyta . W tym przypadku limit stanowi ilość aktualnie posiadanej energii.

Twoje obrażenia zostaną zredukowane w zależności od tego, jak duża jest odległość między twoim regionem, a regionem, w którym toczy się wojna. Więcej informacji uzyskasz na stronie opisującej Wzór na obrażenia.

Rodzaje wojny

Wojna lądowa

Wojna lądowa może toczyć się między dwoma sąsiadującymi regionami. W przypadku, gdy strona atakująca wygra, region broniący się stanie się częścią państwa atakującego, tracąc przy tym połowę poziomów budynków. Jeżeli wygra strona broniąca się, wszystko pozostanie bez zmian.

Dyktatura/monarchia/system jednopartyjny staną się Republiką prezydencką w przypadku, gdy stolica zostanie zdobyta w wojnie lądowej lub drugim, lądowym etapie wojny morskiej.

Budynki takie jak System rakietowy i Lotnisko są bardzo ważne przy tego rodzaju wojnie. Aby uzyskać więcej informacji, zajrzyj na stronę, gdzie opisano Wzór na obrażenia.

Nagroda za zdobycie regionu

Jeżeli państwo atakujące wygra wojnę, do jego skarbca wpłynie połowa kosztów utraconych budynków. Ilość tych zasobów można sprawdzić na stronie regionu (najedź myszką na początkowe obrażenia obronne). Ma to zastosowanie również w przypadku wojny lądowej, która jest drugim etapem wojny morskiej.

Powstanie

Powstanie to rodzaj wojny, która ma nacelu uzyskanie niepodległości. Powstanie w danym regionie można wywołać jedynie raz na 4 dni. Koszt rozpoczęcia powstania to 75 G od każdego z trzech graczy, którzy są niezbędni do rozpoczęcia powstania. Powstanie można rozpocząć w zakładce Wojny. Jeżeli zakończy się ono sukcesem, wszyscy trzej gracze otrzymają medal. Aby wziąć udział w powstaniu, powinieneś znajdować się w regionie powstania, niezależnie od tego, po której stronie walczysz, gdyż Pakty militarne w tym przypadku nie działają.

Powstanie w dowolnym regionie, które zakończy się sukcesem, spowoduje zmianę formy rządu na Republikę parlamentarną/prezydencką.

Jeżeli w regionie jest Czas pokoju, możliwość rozpoczęcia powstania pojawi się 24 godziny po zakończeniu Czasu pokoju.

Pucz

Pucz może być rozpoczęty w regionach zacofanych dowolnego państwa i jego celem jest uzyskanie niepodległości. W przeciwieństwie do powstania, nie musisz znajdować się w regionie puczu aby go rozpocząć i brać udział po stronie atakującej.

W przypadku wygranej, region zostanie odłączony od państwa, jego budynki nie stracą poziomu (co dzieje się przy innych rodzajach wojen), a forma rządu nie zostanie zmieniona.

Pucz można rozpocząć na stronie dowolnego, zacofanego regionu.

Tak samo jak w przypadku powstania, do rozpoczęcia puczu potrzeba trzech graczy.

W danej chwili możesz brać udział wyłącznie w jednym puczu jako strona atakująca. Nie ma takiego limitu jeżeli chodzi o stronę broniącą się.

Aby wziąć udział w puczu na Ziemi, musisz znajdować się na Ziemi. Jeżeli chcesz wziąć udział w puczu na Księżycu, musisz znajdować się na Księżycu.

Kady gracz, który zadał wystarczającą ilość obrażeń (więcej niż 5.000.000) po stronie atakującej, otrzyma obywatelstwo w tym regionie. W tym przypadku będzie można je zmienić dopiero po 5 dniach.

Aby wziąć udział w puczu po stronie broniącej się, powinieneś znajdować się w regionie, gdzie rozpoczęto pucz, gdyż Pakty wojskowe w tym przypadku nie działają.

Tak samo jak w przypadku pozostałych rodzajów wojny, obrażenia zostaną zredukowane w zależności od odległości między twoim regionem, a regionem puczu. Jeżeli chcesz wygrać jako strona atakująca, powinieneś przenieść się do regionu puczu, lub jak najbliżej niego, aby móc wysłać wojska bez redukcji obrażeń.

Wojna morska

Aby rozpocząć wojnę morską, oba regiony muszą mieć dostęp do morza. Odległość między tymi regionami nie może być większa niż 1000 km.

Gdy strona atakująca wygra, rozpocznie się drugi etap, wojna lądowa.

Port morski jest bardzo ważny w przypadku tego rodzaju wojny. Nie można rozpocząć wojny morskiej na Księżycu.

Drugi, lądowy etap po wygranej na morzu

Etap ten rozpoczyna się automatycznie, gdy strona atakująca wygra wojnę morską. Gdy strona atakująca wygra również ten etap, region stanie się częścią państwa atakującego i poziomy budynków tego regionu zostaną obniżone o połowę.

Wojna kosmiczna

Wojna kosmiczna jest jedyną drogą, dzięki której państwo na Ziemi może skolonizować region na Księżycu. Każdy gracz może wziąć udział w dowolnej Wojnie kosmicznej, bez żadnych ograniczeń. Tak jak w przypadku wojen lądowych, gdy strona atakująca wygra, region broniący się stanie się częścią państwa atakującego, tracąc przy tym połowę poziomów budynków.

Należy zwrócić uwagę na to, że nie można przenieść państwowej stolicy z Księżyca na Ziemię lub odwrotnie.

Jeżeli państwo straci swój ostatni region na Ziemi i jedyne co pozostanie, to kolonia na Księżycu, państwo to przestanie istnieć.

Możesz rozpocząć Wojnę kosmiczną z dowolnego z 20 regionów na Ziemi, które mają najlepiej rozwinięte Porty kosmiczne.

Manewry wojskowe

Oprócz wojen, gdzie stawką są regiony, możesz uczestniczyć w Manewrach wojskowych. Każdy może brać udział w tego typu wojnie treningowej, w dowolnym regionie.

Tryb automatyczny

Możesz automatycznie wysyłać swoje wojska na wojnę. Wybierz odpowiednią ilość wojsk do wysłania i kliknij Automatycznie: maksymalne obrażenia lub Automatycznie: raz na godzinę. W przypadku trybu Automatycznie: maksymalne obrażenia, będziesz raz na 10 minut (nie częściej) wysyłał wojska i używał przy tym Grzańców do odnowienia energii. Jeżeli wybierzesz tryb Automatycznie: raz na godzinę, będziesz wysyłał wojska raz na godzinę, nie zużywając przy tym Grzanców.

Tryby automatyczne są dostępne tylko dla posiadaczy Konta Premium. Po włączeniu tego trybu możesz go wyłączyć w dowolnej chwili.

Gdy tryb Automatycznie: maksymalne obrażenia jest włączony, nie możesz używać Trybu automatycznego w Pracy. Tryb automatyczny w pracy może być jednak używany jednocześnie z trybem Automatycznie: raz na godzinę na wojnach.